Detay

img

Yat Sörveyleri

Alım Öncesi Sörvey (Pre-purchase survey)

Alım öncesi sörvey, teknenin, makinesi ve diğer donanımların kondisyonunu belirleyen geniş kapsamlı bir sörveydir. Bu sörveyin gerçekleştirilebilmesi için teknenin karada olması gereklidir.  Bu sörveyin amacı; teknenin kondisyonunu belirten bir rapor ortaya çıkararak alıma ve fiyatlandırmasına karar vermeyi sağlamaktır.

Sigorta Kondisyon Sörveyi
(Insurance Condition Survey)

Sigorta şirketleri sigortalayacağı teknenin riskinin ne olduğunu bilmek ister. Sigorta kondisyon sörveyi, sigorta şirketleri tarafından yaptırılır ve amacı tekne kondisyonunun belirlenerek sigortalama riskinin ortaya çıkartılmasıdır. Bu sörveyin de karada yapılması gereklidir. Bazı sigorta şirketlerinin kendi kendi özel kontrol listeleri olabildiği gibi, bazıları sörvey raporunu hazırlaması için herşeyi sörveyöre bırakır. Sigorta kondisyon sörveyi, alım öncesi sörvey amacıyla kullanılmamalıdır, alım öncesi sörvey çok daha geniş kapsamlı yapılmalıdır ve alıcı tekne hakkında çok daha fazla şey bilmek isteyecektir.

Teknik Sörveyler (Technical Surveys)

Teknik sörveyler, bir bakım planı oluşturmak, sigorta hasarları için kaza raporu oluşturmak yada korozyon, ozmoz vb. oluşumların derecesini belirlemek amacıyla yapılırlar.

2018 © Tüm Hakları Saklıdır. Yazılım eyalcin.com